Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Nem a legerősebb marad életben, nem is a legokosabb, hanem az, aki a legfogékonyabb a változásokra.
 
KezdőlapLegutóbbi képekRegisztrációBelépésszentháromságKeresés
Keresés
 
 

Az eredmények megjelenítése:
 
Rechercher Bővített keresés
Szégyen fal
Folyosók I_icon_minitimeKedd Aug. 30, 2011 9:53 pm by Halál
Már a címből sejthetitek, hogy mire való.
Aki nem képes együttműködni, az ide lesz kirakva. Ha bannolnak valakit az is kikerűl ide.
Közölni kell a felhasználó nevét, hogy miért lett ide kirakva és a büntetés megnevezését, teszem azt, bannolás, 2 hétre.

Megjegyzések: 30
Legutóbbi témák
» Folyosók
Folyosók I_icon_minitimeKedd Feb. 07, 2012 11:48 pm by Halál

» Idegen kolónia Európában
Folyosók I_icon_minitimeSzer. Jan. 04, 2012 9:51 am by PRéDA

» Menekűlttábor
Folyosók I_icon_minitimeSzer. Jan. 04, 2012 9:13 am by PRéDA

» Királynői kamra
Folyosók I_icon_minitimeCsüt. Dec. 15, 2011 8:46 am by PRéDA

» Kamrák közti folyosók
Folyosók I_icon_minitimeVas. Dec. 11, 2011 7:48 am by PRéDA

» Közös Társalgó
Folyosók I_icon_minitimeVas. Dec. 11, 2011 6:24 am by PRéDA

» Szabad
Folyosók I_icon_minitimeVas. Nov. 06, 2011 4:07 am by Koncoló

» 6-os terem
Folyosók I_icon_minitimeSzomb. Nov. 05, 2011 2:43 am by Halál

» Túlélő kaland
Folyosók I_icon_minitimeSzer. Nov. 02, 2011 3:28 am by Halál

Zene

Folyosók  title=
Facebook

 

 Folyosók

Go down 
+5
Bishop
Iván
Bisur
Raynor
Halál
9 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Halál
Admin
Halál



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Júl. 09, 2010 8:39 am

Az állomás folyosói, amin eljuthatsz x-ből y-ba.
Vissza az elejére Go down
https://avptrinity.hungarianforum.com
Raynor

Raynor



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeCsüt. Aug. 26, 2010 11:46 pm

\\kihallgatás//

Miután kijöttem a kihallgatásról, elinmdultam a fegyverraktár felé, hogy lerakjam a fegyvereket. Közben csodálkozok a kilátásban. Rengeeg csillag, és a Föld. Ahol nemrég még Kirk-kel Lars-szal, Dave-vel meg Jason-nal együtt akcióztunk....

\\fegyverraktár//


A hozzászólást Raynor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Aug. 27, 2010 12:28 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://www.rawspeech.fw.hu
Raynor

Raynor



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Aug. 27, 2010 12:15 am

\\Raktár//

Megyek a barakk felé, közben egy idióta majdnem fellök.
- Figyeljél már a szemed elé! - förmedek rá
- B-b-bocsánat uram! csak éppen nagyon sietek, mert, mert...
Nem is figyelek rá, inkább otthagyom, majd befordulok a folyosón a cél felé.

\\C-blokk//
Vissza az elejére Go down
http://www.rawspeech.fw.hu
Raynor

Raynor



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeSzomb. Aug. 28, 2010 6:27 am

\\C-blokk, szállóm//

Kilépve a folyosóra elkezdtem gondolkodni.
~ Vajon most talákozok egy olyan ragadozóval, ami Kirk-öt is elvitte? vagy megint savasokat kell lövöldöznöm? Akárhogy is lesz, bizonyítanom kell, ez az első küldetésem az isten b*ssza meg!

\\B-blokk, eligazító terem//
Vissza az elejére Go down
http://www.rawspeech.fw.hu
Raynor

Raynor



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Szept. 10, 2010 8:26 pm

\\Eligazító//

Eligazítóból kilépve hatalmas káosz fogadott. Rengeteg ember fejvesztve rohant amerre csak látott. A sziréna ezerrel bőgött megállás nélkül, ami még inkább nyugtalanító hatású volt. Előttem lévő katonát megpróbáltam szemmel tartani, nehogy eltévedjek ebben a zsúfoltságban. Sikerült is, és elértünk a fegyverraktár ajtajához.
~ Csak szerezzem meg a fegyvereimet, azt adok azoknak a dögöknek! ~ gondolom magamban és belépek az ajtón.

\\Fegyverraktár//
Vissza az elejére Go down
http://www.rawspeech.fw.hu
Bisur

Bisur


Tartózkodási hely : Hell!

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeSzer. Szept. 22, 2010 5:11 am

//Idegenek a fedélzeten!//

...Fegyver raktár

- Végre elkészültek! Három csoportra oszlunk, Iván, Raynor, Bisur, maguk együtt mennek. Iván kapja a mozgásérzékelőt.
~ Na, pont a két jómadárral leszek egy csoportban, plusz még az orosz kapja a mozgás érzékelőt.
- Igen, nincsenek messze tőletek, 2 szinttel feljebb vannak, egy szellőzőben.
- Remek, induljunk!
- Egy pillanat! Kijöttek és gyorsan haladnak a civil blokk felé.
- Pompás! Még egy jó hír
~ Hahá, tudtam én, hogy a szellőzőben vannak, mindíg ott vannak de miért pont a civil blokk felé, gyorsan kell mozognunk.
- Fiúk kéne a csapatnak egy vezető! Magamat nem javaslom a legutóbbi akciómban is én voltam a vezető és csak én éltem túl, ez egy rossz ómen lenne nektek.
~ Semmi kedvem sincs a hülyéknek dirigálni. Meg a felelősséget vállalni.
Vissza az elejére Go down
Raynor

Raynor



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Szept. 24, 2010 11:28 pm

A két dög elindult a civil blokk felé, tehát még egy indok a arra hogy hamar elintézzük őket. A sebhelyes arcúnak végre megtudtam a nevét is. Bisur. Elég érdekes név, lehet hogy csak valami becenév. Inkább több mint valószínű.
- Fiúk kéne a csapatnak egy vezető! Magamat nem javaslom a legutóbbi akciómban is én voltam a vezető és csak én éltem túl, ez egy rossz ómen lenne nektek.
- Én vállalom! Valakinek ellenvetése? - Ránézek Ivánra és Bisurra, és ha nincs, akkor elindulunk kifelé a fegyverraktárból a folyosókra.
Vissza az elejére Go down
http://www.rawspeech.fw.hu
Iván

Iván


Tartózkodási hely : valahol

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeSzomb. Szept. 25, 2010 12:05 am

Csoportokba rendeztek. Én kaptam egy mozgás érzékelőt. Könnyű volt nagyon, amikor át vettem. Hamarosan megtudtok, hogy merre lehetnek a lények. Az ezredes utánuk ment a csapatával. Mi sem tétlenkedtünk és hamar megválasztottuk a vezetőnket. Én egy bologatással jeleztem egyetértésemet Raynor felé. Remélem, éles helyzetekben tudja, mit kell tenni. Mellmagasságba emeltem a fegyveremet és megnéztem a tárat ezután frissítettem a mozgásérzékelőt. Vártam a parancsot.
Vissza az elejére Go down
Halál
Admin
Halál



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Okt. 01, 2010 7:35 am

Mentek, mentek, mendegéltek /no comment Razz/, egyszer csak eléritek, a D blokkhoz vezető folyosót.
-Na hölgyek, mivel, sem szellőző és sem más szerelőjárat nem vezet át, az ajtón pedig sérülés sincs, így megelőztük őket. – Mondja kicsit megkönnyebbülten és bizakodóan.
-Mac, merre vannak most? – szól, a rádió másik végén, lévőtől.
-Megálltak kb. 100 méterre maguktól és bementek egy szervíz alagutba. Egyenlőre nem mozdúlnak.
-Rendben. Maga és maga, menjem a csapatával, és kutassák fel, majd semlegesítsék őket! A kommunikátoron keresztől tartjuk a kapcsolatot. na nyomás! - közölte a parancsot az ezredes Ivánék és a másik csapat felé. - Maguk pedig - szólt a harmadik csapathoz - itt maradnak, ha netalántán feltünne az egyik xeno.

/az egyszerűség kedvéért, Bisur, Iván, Raynor, egy csapatban vagytok. A másik 2 csapat njk-k./


A hozzászólást Halál összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Okt. 01, 2010 8:10 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://avptrinity.hungarianforum.com
Halál
Admin
Halál



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeHétf. Nov. 15, 2010 7:28 am

A következő hsz-em itt találjátok!

Szellőző és szervízalagutak...
Vissza az elejére Go down
https://avptrinity.hungarianforum.com
Halál
Admin
Halál



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Nov. 26, 2010 9:14 am

//Az előzmények a Szervízalagutakba -van.///

-Az ajtón kilépve jobbra, majd az első elágazás után balra. Az a folyosó el fog kanyarodni jobbra, az után 10-15 méterre van annak a teremnek az ajtaja, ami mögött a fogságba esett katonák vannak.
[img]Folyosók Kap110[/img]

//na szuper, rajzolni se tudok, pls javíts, jobbra balra és megint jobbra! Very Happy//


A hozzászólást Halál összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Nov. 26, 2010 10:36 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://avptrinity.hungarianforum.com
Iván

Iván


Tartózkodási hely : valahol

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Nov. 26, 2010 10:01 am

-Uram vettem Uram, adás vége.-száálok ki a kommunikátorból.
Lejelezem a többieknek, hogy mit kell csinálni. Elmegyünk jobbra, majd balra a házaknál. Nagyon halkan. A saroknál fedezem a többieket. Intek Bisurnak, hogy jöhet az ólom özön. ekkor, ő érteni fogja, hogy Raynor és Sarah-val kifordulva tüzelni kezdenek. A lény megijed, vagy megsemmisítik. Én közben fedezem a hátsólyukat. Fél oldalt állva a sarokban így látom a folyosó mindkét irányból. Azt is ahogyan tüzelnek és azt, ahonnét jöttünk.
Vissza az elejére Go down
Bisur

Bisur


Tartózkodási hely : Hell!

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Nov. 26, 2010 9:55 pm

Iván el mutogatta a tervet.
~ Egyszerű és nagyszerű. Csak nehogy fordítva süljön el.
Majd halkan megindulok a megadott irányba.
~ Álltalában pontosan szoktam sejteni mi is fog történni... de most... pff...
Majd megállok a saroknál, mindenre készen, tudom szinte akármi történhet és várom Iván jelét.
~ Most elkapom a hátsóját annak a dögnek.
Vissza az elejére Go down
Halál
Admin
Halál



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeSzer. Dec. 01, 2010 9:37 am

Előléptek, majd meglátjátok a xenomorphot, ahogy az ajtót vizsgálgatja. Mielőtt lőhetnétek, azonban rátok néz és egy hatalmas ugrással eltűnik egy másik folyosón.
-A szentségit! – kiált fel Raynor – Utána, mielőtt végleg eltűnne!
Vissza az elejére Go down
https://avptrinity.hungarianforum.com
Iván

Iván


Tartózkodási hely : valahol

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeSzer. Dec. 01, 2010 10:12 am

Sajnos meglépet a xeno, de A csapatott tovább küldöm értük.
- Bisur vezesd a többieket győzelemre. Cserkészétek be Raynorral. Sarah te velem jössz.- mondom neki, majd a katonákhoz lépek.
- Údv itt Iván közlegény. Mi jöttünk a megmentésükre. Kérem lépjenek elő. - majd kopogtatok az ajtón.

Közben fegyveremet szorongatom magam előtt lövésre készen a kopogás után.

Ha nem nyitnának ajtót, akkor egy másik irányba megyek. Úgy, hogy remélhetőleg a ZÍNÓMORF- ot eltudjam csípni. Ha meglátom tüzelek.

- Bisur én körbe kerítem Sarahval. Tök a tronf.
Vissza az elejére Go down
Bisur

Bisur


Tartózkodási hely : Hell!

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Dec. 03, 2010 10:11 pm

Kilépünk a sarkon és ott áll a dög...
~ Te nagy büdös szemét dög... most szana...
De már el is szaladt a dög...
- Bisur vezesd a többieket győzelemre. Cserkészétek be Raynorral. Sarah te velem jössz.
~ Győzelemre vezetni tetszik nekem ez a mondat...
- Bisur én körbe kerítem Sarahval. Tök a tronf.
Arcomra vigyor ül ki majd szólok Raynornak...
- Gyere és figyeld a hátad...
Majd elindulok kezembe a shotgunnal, a terepet pásztázom út közbe, nehogy meglepjen.
Vissza az elejére Go down
Halál
Admin
Halál



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Dec. 10, 2010 9:10 am

Bisur és Raynor, halkan elindul bekeríteni a fenevadat. Iván és Sarah is így tett. A mozgásérzékelő egyfolytában pityegett, jelezve a xenomorph helyzetét. Lassan eléritek a sarkot, ami mögött a lény rejtőzik.
Vissza az elejére Go down
https://avptrinity.hungarianforum.com
Iván

Iván


Tartózkodási hely : valahol

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Dec. 10, 2010 9:47 am

-Ok Bisur, mi is elértük a sarkot. Zárótüzet kérek és vigyázzunk egymásra.

Majd Sarahnak elmondom, hogy fedezze a hátamat. Én megnézem a fegyveremnek tárkapacitását, és hogy tele van-e. Majd beállok készenlétben, hogy beugorjak a saroknál.
-Banzáj!- felkiáltok és előre ugrok a saroknál úgy, hogy a fal részben védjen. Leadok pár sorozatot, de vigyázok, hogy ne Bisurékat találjam el. Kezemben a fegyver szépen ciripel. Torkolat tüze mindent beterít. Megnyugvás tölt el, amikor a ravaszt meghúzva érzem, hogy a fegyver lüktet. Mintha élne. Nem bízok Raynor célzó képességében, ezért óvatosan állok, hogy ne hogy lelőjenek. Ha a dög felém ugrana megpróbálok félre vetődni. Puskámmal közben lövök a vetődésnél.
Vissza az elejére Go down
Bisur

Bisur


Tartózkodási hely : Hell!

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Dec. 10, 2010 10:45 am

-Ok Bisur, mi is elértük a sarkot. Zárótüzet kérek és vigyázzunk egymásra.
~ Hú de nagy lesz most... ha még egymást lőnénk le és a dög túlélné.
Kiugrok a sarkon de nem lövök egyből egy másodpercre körül nézek. HA a dög rám ugrana akkor a tőrhöz nyúlok. Ha látom a lényt sorozatot adok le rá. Ha nem működne a fegyverem a lény felé dobom majd pisztollyal tüzelek rá. Ha tiszta kiálltom, hogy:
- Semmi.
Vissza az elejére Go down
Halál
Admin
Halál



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Dec. 10, 2010 10:32 pm

Ahogy Iván előlép, meglátja a másik saroknál a célpontját. Már a ravaszon volt az ujjad, de ekkor Bisur is kifordul és szembetalálta magát egy hatalmas fekete testtel. Előrántaná kését, de a lény gyorsabb volt és kicsapta a lábát a farkával. Bisur a földre esett, a kése pedig mesze csúszott. A förtelmes dög föléd hajolt. A pofájáról csöpögött, a bűzös nyála, amit ki tudja hány áldozata érzett már. Száját kitátotta, ami tele volt ezüstös, tűhegyes fogakkal, azok mögött pedig elővillant a második állkapcsa. Nem volt kétséges, hogy azt készül használni.

//Bisur, ne gondold, hogy téged szivatlak, 50-50°volt, hogy te vagy, Iván kerűl ebbe a helyzetbe. Talán, most ki is tettem magaért, a szöveg hosszát nézve. Very Happy Hajrá srácok!.//
Vissza az elejére Go down
https://avptrinity.hungarianforum.com
Iván

Iván


Tartózkodási hely : valahol

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimePént. Dec. 10, 2010 11:56 pm

Épp tüzelni akartam, amikor a lény elkapta Bisurt. Nem volt elég gyors, így a xeno felbuktatta. Kése messze volt tőle. A lény fekete teste kimagaslott Bisuron. Gyorsan cselekedtem. Célzásra emeltem a puskát és bele lőttem a xenoba egy hatalmas sorozatot pontosan a hátába, vagy az oldalába. Olyan gyorsan cselekedtem ,hogy nem tudtam belegondolni a következménybe, ami a sav következtében fog betörténni.

// Gratulálok. Teljesen eltudtam képzelni a xenot, amikor Bisuron fekszik és épp a fogait mereszti rá. Beugrott egy kép. Alien 2 a bolygó neve Halál. //
Vissza az elejére Go down
Bisur

Bisur


Tartózkodási hely : Hell!

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeSzomb. Dec. 11, 2010 12:51 am

A lény egyenesen rám vetette magát, késem kirepült a kezemből. Fegyvertelen voltam... és rám meresztette a fogait. Egyetlen szerencsém, hogy ez nem először történt velem és higgadt tudtam maradni.
~ Gyorsan, gyorsan.
Majd egy hirtelen mozdulattal olyat teszek amit talán még senki. Ahelyett hogy pánikolva vártam volna a halálom egy szerűen beleütök a xeno szájába de úgy, hogy bent hagyom az öklöm. (ha erre nincs időm a kezem a szája elé rakom) Ha ez megvolt még a másik kezemmel megragadom a szolgálati pisztolyom és a dög hasába eresztek egy sorozatot.
Vissza az elejére Go down
Halál
Admin
Halál



Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeKedd Dec. 14, 2010 6:24 am

Sara, amikor látja, hogy Iván lövésre készül, rákiált.
- Meg vagy huzatva!? És ha eltalálod? – majd a fegyver után nyúlt, de elkésett. Mintha Iván meg se halotta volna; céloz, és meghúzza a ravaszt. Ám lövés helyett, csak egy kattanás hallatszik. Beragadt. Mintha valami isteni közbeavatkozás történt volna. De ha mégis, Bisuron, még mindig ott a dög, aki furcsa dolgot tett. Belenyomta öklét a lény szájába és a fegyveréért próbált nyúlni. Azonban sajnos nem fért hozzá fegyveréhez. Végül Raynor mint ha a semmiből bukkant volna fel, belerúgott a xenomorph-ba, ami lerepült Bisurról. Ekkor fegyverét előkapta, és egy sorozatot eresztett bele.
Miután a lény végleg kifeküdt Bisur felé fordult és egy ördögi mosolyt eresztett felé.
- Megmondtam, emlékszel? Csak ne hogy én mentselek meg!
Eközben megérkezett Iván, nyomában Sara-val.
- Minden rendben fiúk? – kérdezte a nő.
Vissza az elejére Go down
https://avptrinity.hungarianforum.com
Bisur

Bisur


Tartózkodási hely : Hell!

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeKedd Dec. 14, 2010 6:34 am

Nem tudtam elérni a fegyverem és éreztem a dög kezdi roppantani a kezemet...
~ Valamit ki kéne találni... valami nagyon eszeset esetleg ha megpróbálom kiszedni a szekunder állkapcsát...
És ekkor a dög lerepül rólam.
~ Mi a fene... Raynor. -már szinte el is felejtettem vannak társaim, megszoktam mindíg egyedül vagyok-
Még pár sorozatot eresztünk a dögbe aki elpatkol. Raynor arca elváltozik.
- Megmondtam, emlékszel? Csak ne hogy én mentselek meg!
Én barátságos mosolygás közbe mondom:
- Hamár Iván nem tudott... kösz haver.
Majd a többiek is ide érnek.
- Minden rendben fiúk?
- Persze -nézek a kezemre- de ugye nincs több?
Vissza az elejére Go down
Iván

Iván


Tartózkodási hely : valahol

Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitimeKedd Dec. 14, 2010 6:42 am

- Meg vagy huzatva!? És ha eltalálod?- mondjad Sarah Ivánnak, aki mit sem törödve meghúzza a ravaszt. Nem foglalkozik Bisurral, hogy savas lesz, hisz a lény úgy is kinyírja. Meg csak a hátába lő ahonnét tuti nem folyik ki a sav esetleg csak kiloccsan.
Katt. Katt és katt. A fegyver beragadt.
- A franc vigyen el!- kiállt a közlegény mérges hangon. Arcán a dühroham jelei mutatkoznak. A folyosón érezni lehetett a feszültséget, csak úgy cikáztak a a villámok körülötte.
Szerencsére Bisur a szörny szájába tette a kezét így egy kis időt nyert. Raynor kapott az alkalmon, aki rögtön cselekedet. Lerúgta Bisurról a xenomorfot. Ezek után lövések hangját lehetett hallani.
- Megmondtam, emlékszel? Csak ne hogy én mentselek meg!- mondta Raynor
- Minden rendben fiúk? – kérdezte a nő.

Iván elő vette a pisztolyát és a tetembe lőtt párszor olyan 5 méteres távolságból.
- Nem vagyunk egyedül. Jelentést azonnal.- majd a kommunikátorhoz nyúlt és beleszólt- Parancsnok itt Iván közlegény beszél. A 2 xenomorfot semlegesítettük, ismétlem semlegesítettük. További parancsokra várunk.- majd katonásan tekintett a többiekre. Maga mellett volt a pisztolya, amit erősen szorított. Biztos a stressz végett.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Folyosók Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosók   Folyosók I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Folyosók
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Folyosók
» Fészkek közti folyosók
» Kamrák közti folyosók

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Helyszínek :: Gateway-
Ugrás:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Visszaélés jelentése | Legfrissebb megbeszélés
mobil avptrinity